TESTS Bil & Mobilitet Computer Sport & Træning Gaming Mobil Smart Home Teknologi
☀️SOMMERTILBUD☀️ LB+ Total 6 uger for bare 6 kroner!

Spotify i bilstereoen

Så længe du har en Parrot i bilen, kan du nu lytte på Spotify på vejen.

Af / 04/03/2013 - 15:00
Spotify i bilstereoen

Franske Parrot er ikke bare smarte bluetooth-løsninger til at tale i mobilen, når man er ude at køre. De har også rene bilunderholdningsløsninger i form af Asteroid-serien. De kan ganske vist ikke spille kassettebånd, men på den anden side får man navigation, musik, hands-free og apps.

pduit1-2-460x214

Og nu kan man altså installere en app til Spotify og få adgang til al den musik, man kan ønske sig bag rattet. Så længe man har et Premium-abonnement på Spotify, selvfølgelig.

Den er tilgængelig til Smart, Mini og Tablet . App´en downloader du her, hvis du er en lykkelig Parrot-ejer.

(Vil du prøve gratis, kan du tilmelde dig på spotify.com/parrot for 30 gratis dage).

Annonce
(f. 1969): Journalist og nyhedsredaktør. Jonas har arbejdet for Lyd & Billede siden 2007 og skriver om det meste, der kan kaldes bærbart, dvs. smartphones, trådløse højttalere og hovedtelefoner. Indimellem trænger hans tests sig ind på kollegernes områder – multirumslyd, hjemmebiograf og foto. Jonas startede sin karriere som tech-journalist på IDG og har skrevet for PC för Alla, Internetworld og det, der senere blev til M3.

Skriv din kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Først Huawei, nu OnePlus?

Nothing lancerer intet mindre end sin dyreste mobil nogensinde

WhatsApp får AI-funktioner uden at læse dine beskeder

Apple åbner iPhone for konkurrenter til AirDrop

Fairphone 6 lanceret i Google-fri udgave

AI fylder næsten ingenting på nettet

Adobes billed-AI i mobilen

Spændende OnePlus-nyheder på vej

Android 16 er her allerede

Alt det nye fra Apple WWDC

Huawei-scenarie truer: USA stopper Xiaomis chip-udvikling

EU-chok: Nye regler kan få billige smartphones til at forsvinde fra markedet