Den nye lancering sker på ISE-messen i Amsterdam, hvor installationsbranchen med producenter og importører mødes. Her fremviser Sonus faber den nye Palladio-serie, hvor deres højttalerteknologi er skaleret og tilpasset til indfældning i vægge og lofter.
Højttalerserien er opkaldt efter renæssancearkitekten Andrea Palladio fra Vicenza i Italien og har Sonus fabers genkendelige designæstetik.

Højttalerne kommer i to serier, Level 5 og Level 6, med enheder og teknologi hentet fra Sonetto- og Olympica-højttalerne. I alt drejer det sig om 13 højttalermodeller.
Begge højttalerserier har indfældningshøjttalere til venstre, højre og center – til hjemmebiograf – og højttalerne i Level 5-serien har integrerede kabinetter for lettere integration i vægge.

Palladio-serien vil være tilgængelig fra tredje kvartal 2019.

Læs videre med LB+
LB+ Total UGE
Fuld adgang til alt LB+ indhold - Ingen bindingsperiode!
Tilbud - 4 uger 4 kr.
Fuld adgang til alt LB+ indhold
LB+ Total 12 måneder
Fuld adgang til alt indhold på Lyd & Billede og L&B Home i 12 måneder
- Adgang til mere end 7.800 produkttests!
- Store rabatter hos vores partnere i LB+ Fordelsklub
- Ugentlige nyhedsbreve med de seneste nyheder
- L&B TechCast – en podcast fra L&B
- Magsinet digitalt – ny udgave hver måned
- Deaktivering af annoncer
- L&B+ Video – kom med L&B-redaktionen bag kulisserne, på de store tech-messer og meget mere!



