Se Rachel McAdams i Send Help – traileren er ude nu

Sam Raimi er tilbage med en ny mørk psykologisk thriller – med et komisk twist.

Send Help 1 1

Send Help. (Foto: 20th Century Studios)

I det nye år vender Sam Raimi (Spider-Man, A Simple Plan) tilbage med sin helt nye psykologiske thriller.

Hovedrollerne i Send Help spilles af Rachel McAdams (The Notebook, True Detective) og Dylan O’Brien.

Læs også : True Detective, 2. sæson Forventningerne var skyhøje til fortsættelsen af sidste års bedste tv-serie, True Detective. Efter at have set tre episoder af anden sæson er vi både beroliget og imponeret.

20th Century Studios/Disney har allerede frigivet den første trailer:

 

Traileren giver os et første glimt af Linda Liddle (McAdams) og Bradley Preston (O’Brien), to kolleger, der er de eneste overlevende efter et flystyrt og ender på en øde ø. Der må de lægge gamle uenigheder til side og arbejde sammen for at overleve, men det hele udvikler sig til en foruroligende og mørk humoristisk kamp om magt, vilje og intelligens for at komme levende derfra.

Denne mørke, men komiske psykologiske thriller får premiere i biograferne i januar 2026.

Send Help. (Foto: 20th Century Studios)

Raimi udtaler:

Jeg har altid været fascineret af historier, hvor interessante, dynamiske karakterer presses til deres grænser. I denne historie fører konstant skiftende magtbalancen til en eskalerende situation fuld af overraskelser og spænding.

Ud over McAdams og O’Brien medvirker Edyll Ismail, Dennis Haysbert, Xavier Samuel (Elvis), Chris Pang, Thaneth Warakulnukroh og Emma Raimi i hovedrollerne.

Læs også Anmeldelse: Springsteen: Deliver Me from Nowhere Jeremy Allen White rammer det musikalske ikon Bruce Springsteen på kornet, i en af hans mest skelsættende livsperioder.

Manuskriptet er skrevet af Damian Shannon og Mark Swift (Friday the 13th).

Det er en film, vi har store forventninger til.

Send Help. (Foto: 20th Century Studios)
Læs videre
Exit mobile version